2. - Италия
  3. Тоти спаси Рома срещу Болоня на "Олимпико" - 2:1

Тоти спаси Рома срещу Болоня на "Олимпико" - 2:1

Рома постигна трудна победа с 2:1 над Болоня в мач от 30-ия кръг на италианската Серия "А", който се игра на стадион "Олимпико" в италианската столица Рим. Домакините започнаха много активно мача и логично откриха резултата първи, като попадението бе дело на капитана Франческо Тоти. Марацина изравни за гостите в 26-ата минута, но Тоти донесе победата на своя тим в 58-ата минута, след като бе точен от втората дузпа в мача.

Гостите изненадващо започнаха вихрено в първите няколко минути. Серджо Волпи бе близо до гола в 5-ата минута, но Дони се намери добре в ситуацията. След тази атака, отборът на Рома се активизира и можеше да открие резултата още в 7-ата минута, но Франческо Тоти пропусна. Самият Тоти се реваншира на тифозите, след като се разписа от дузпа в 12-ата минута и изведе своя отбор напред в резултата.

Гостите се активизираха след гола, който получиха и логично стигнаха до попадение. В 26-ата минута Марацина засече центриране на Волпи с глава и изравни резултата. Рома все пак стигна до победата благодарение на капитана си Франческо Тоти, който вкара втората дузпа в мача в 58-ата минута и донесе победата на своите.

След този мач, Рома заема 6-ото място в класирането с актив от 49 точки, докато Болоня е на 17-ото място с 26 точки.

[1:0] Тоти 12`
[1:1] Марацина 26`
[2:1] Тоти 58`

Състави:

РОМА: Дони, Панучи, Мота, Мексес, Тонето, Тадей, Де Роси, Перота (74 - Рийзе), Бриги, Тоти (91 - Монтела), Менез (47 - Баптиста);

БОЛОНЯ: Антониоли, Кастелини, Морас, Дзенони, Лана, Волпи, Бомбардини (66 - Адаилтон), Мутарели (78 - Мингадзини), Мудингай, Лавеция (16 - Марацина), Ди Вайо;

Стадион: "Олимпико", Рим