2. - Италия
  3. Удинезе и Сампдория със загуби

Удинезе и Сампдория със загуби

Отборите на Удинезе и Сампдория претърпяхя загуби в срещите си от 14-тия кръг на италианската Серия "А".

Тимът на Удинезе загуби с 0:1 от Киево на собствения си "Фраули" пред 11 000 зрители. Футболистите на Паскуале Марино показаха традиционната си непостоянност и това им е втората голяма издънка у дома, като преди 2-3 кръга със същия резултат загубиха от Реджина. Единственото попадение падна в 87-мата минута, когато след корнер Фелипе си отбеляза автогол и даде аванс на гостите, като на практика и реши целия мач. След тази среща Удинезе заема 9-о място в класирането с актив от 21 точки, а Киево е на последната 20-та позиция с 9 точки.

В друг двубой от Серия "А" Каляри постигна ценна победа с 1:0 срещу Сампдория на собствения си "Санта Елия" пред 12 000 души. Срещата бе равностойна, като и двата тима имаха изгодни положения за голове, но изпуснаха всичко. Домакините вкараха единственото си попадение в 48-ата минута и бе дело на Жеда, който получи асистенция от Микеле Фини. След тази среща тимът на Каляри заема 14-ото място в класирането с актив от 17 точки, докато Самп се намира на 15-та позиция с 15 точки.