2. - Италия
  3. Удинезе се спъна срещу Катания - 1:1

Удинезе се спъна срещу Катания - 1:1

Удинезе не успя да победи Катания и двата тима завършиха 1:1 в мач от 28-ия кръг на италианската Серия „А”, който се игра на стадион „Фриули” в Удине. Домакините не показаха с нищо, че заслужават да победят в този двубой. С тази загуба те намалиха значително шансовете си да попаднат сред първите тимове и да се класират в евротурнирите.

Двубоят започна равностойно, но гостите имаха шанса да открият първи резултата. В 25-ата минута Джизепе Маскара вкара феноменален гол с удар от 35 метра и по този начин изведе тима на Катания напред в резултата. Този гол бе поредното доказателство, че футболистът на Катания се намира в невероятна форма. Както е известно, той вкара много красив гол и в мача срещу Палермо.

Домакините от Удинезе трудно успяваха да стигат до голови положения, след като получиха попадението. В 29-ата минута Флоро Флорес излезе на стрелкова позиция на границата на пеналта, но ударът му бе спасен. Само десет минути по-късно пред домакините отново се откри добър шанс да изравнят, след като Домици засече центриране от дясно на Симоне Пепе, но ударът на халфа бе неточен. Все пак се стигна до 71-ата минута, когато Фабио Куалиарела успя да изравни резултата за своя тим с удар от близо. Силите на Удинезе не стигнаха за нищо повече в този мач. В 86-ата минута Д Агостино имаше перфектна възможност да донесе победата на тима си, но ударът му бе блокиран. В продължението на мача Тото Ди Натале пропусна също много добър шанс за своите, след като от 5 метра не успя да прати топката в мрежата на Катания.

След този мач Удинезе заема заема 12-ото място в класирането с актив от 36 точки, а Катания е на 13-то място с 2 точки по-малко.