2. - Италия
  3. VAR помогна на Рома за трите точки срещу Фиорентина (ВИДЕО)

VAR помогна на Рома за трите точки срещу Фиорентина (ВИДЕО)

Верету заби два гола срещу бившия си тим, двата тима завършиха мача с по 10 души

Рома спечели с 3:1 домакинството си на Фиорентина от първия кръг на Серия “А”. Срещата бе официален дебют за Жозе Моуриньо начело на "вълците" в първенството. През седмицата тимът му победи с 2:1 като гост Трабзонспор в среща от плейофа за класиране в групите на Лигата на конференциите.

Гостите получиха тежък удар още в 17-ата минута, когато останаха с 10 души. Полският страж Бартломей Драговски реши да излезе, за да пресече подаване към Тами Ейбрахам, но това доведе до нарушение извън наказателното поле и червен картон за вратаря.

В 26-ата минута Хенрих Мхитарян изпрати топката във вратата. Арменецът получи топката от Ейбрахам с удар по земя я насочи в мрежата, но голът бе отменен заради засада. След намесата на ВАР обаче се оказа, че нарушение на правилата няма и резултатът бе открит.

Джакомо Бонавентура можеше да изравни в 34-ата минута, но новият вратар на "вълците" Руи Патрисио позволи да бъде преодолян от близко разстояние.

Шест минути след паузата Николо Дзаниоло получи втори жълт, съответно червен картон, което вдъхна надежди на Фиорентина, тъй като вече и двата тима бяха с равен брой играчи на терена.

Опитите на гостите да изравнят дадоха резултат в 60-ата минута, когато Никола Миленкович бе изпуснат от защитата на Рома в наказателното поле и с шут отблизо опъна мрежата зад Руи Патрисио.

Две по-късно Тами Ейбрахам бе много близо до, но нападателят уцели напречната греда след подаване на Лоренцо Пелегрини. В 64-ата минута пък бившият халф на Фиорентина Жордан Верету изпрати топката във вратата. Попадението първоначално бе отменено заради засада на Ейбрахам по-рано в атаката. След намесата на ВАР обаче решението бе променено и голът бе зачетен - 2:1.

В 80-ата минута домакините сътвориха хубава атака, при която Верету се оказа в много изгодна позиция след чудесен пас на резервата Елдор Шомуродов. Френският халф не сбърка и бе точен за 3:1.

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)