2. - Италия
  3. Верона се спаси с гол в края (ВИДЕО)

Верона се спаси с гол в края (ВИДЕО)

Тимът събра 19 точки и се намира на 9-то място във временното класиране.

Гол в 91-ата минута донесе победата на Верона над новака Емполи в мач от 13-ия кръг на Серия А. Срещата завърши при резултат 2:1 за домакините. "Мастифите" поведоха с гол на Антонин Барак в началото на втората част. Гостите обаче успяха да изравнят в средата на полувремето след попадение на Симеоне Романьоли. В първата минута на даденото от съдията продължение Верона стигна до победния гол, който бе дело на Адриен Тамезе.

Гостите започнаха по-добре срещата, като в 18-ата минута имаха добра възможност да отбележат, след като Лиам Хендерсън получи отлично подаване в наказателното поле и стреля силно, но точно в напречната греда. Малко по-късно Емполи отново застраши вратата на домакините. Андреа Пинамонти отправи добър изстреля, който обаче мина покрай лявата греда.

В началото на втората част Верона поведе. Дарко Лазович напредна добре по дясното крило и центрира остро в пеналта, където Антонин Барак с прецизен ъдар с глава вкара за 1:0. В 67-ата минута Емполи стигна до изравнително попадение. То бе дело на Симоне Романьоли, който се разписа след отскочила от тялото на бранител топка.

Малко преди края на редовното време Верона можеше да стигне до трите точки, след като Джовани Симеоне стреля с глава от близко разстояние, но топката профуча над горната греда. В 91-ата минута домакините най-накрая стигнаха до победен гол. Адриен Тамезе получи топката в пеналта и с мощен удар я прати в мрежата на Гуглиелмо Викарио.

След успеха си Верона събра 19 точки и се намира на 9-то място във временното класиране. Емполи пък са 11-ти с 16 точки в актива си.

Торино - Удинезе 2:1