2. - Италия
  3. Вучинич победи Бари на "Сан Никола"

Вучинич победи Бари на "Сан Никола"

1:0 за Рома и три точки за тима на Клаудио Раниери в битката за Скудетото

Рома записа важна победа с 1:0 при гостуването си на Бари в среща от 32-ия кръг на италианската Серия „А”.

Тимът на Клаудио Раниери взе успеха на негостоприемния „Сан Никола” след попадение на Мирко Вучинич в 19-ата минута.

Така „вълците” продължават битката с Интер и Милан за Скудетото. Рома е на 2-а позиция с 65 точки, на една зад Интер и с две повече от третия Милан.

„Вълците” започнаха по-силно срещата. Тони и Де Роси се опитаха да затруднят Жиле, но топката не намери неговата мрежа. В 19-ата минута обаче Тоти подаде към Тони, той намери Вучинич и капитанът на Черна гора вкара 10-ия си гол през сезона.

До края на първата част Рома можеше да отбележи още един гол като Тони в 26-ата минута стреля покрай вратата, а в 45-ата удар на Тоти от пряк свободен удар също не намери целта.

Най-активни от състава на Бари бяха Кастийо и Алварес, но защитата на Рома и вратарят Серджо се справиха с техните набези.

В началото на втората част гостите от Рим се опитаха да нанесат втори решителен удар. Тони на два пъти пропусна, а резервата Баптища в 65-ата минута стреля покрай вратата на Бари.

В последните 15-ина минути домакините тръгнаха по-масирано в атака. Пред Барето и Алварес се откриха добри възможности, от които те не успяха да се възползват.

В 4-и минутното продължение дадено от главния съдия Никола Рицоли, нов шанс се откри пред Баптища, но Звяра пропусна.

Рома взе много важни три точки пред 25 000 зрители днес и остава на една зад шампиона Интер. Новакът Бари са в средата на таблицата с актив от 43 точки.

Бари – Рома 0:1
(0:1) Вучинич 19’

Бари: Жиле; Белмонте, Масиело, Бонучи, Масиело; Алварес, Гаци, Де Веце, Камата (45’ Ривас); Барето, Кастийо (80’ Сесту);

Рома: Ж. Серджо; Касети, Бурдисо, Жуан, Рийзе; Тадей, Писаро, Де Роси, Вучинич (62’ Баптища); Тоти (72’ Бриги), Тони;

Жълти картони: Де Веце, Кастийо (Б);
Стадион: „Сан Никола”, Бари;
Съдия: Никола Рицоли;
Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)