2. - Италия
  3. Юве обърна Болоня до 4:1 на "Олимпико"

Юве обърна Болоня до 4:1 на "Олимпико"

Отборът на Ювентус постигна пълен обрат до 4:1 у дома срещу коравия тим на Болоня в среща от 28-ия кръг на италианската Серия "А". Юве не бе на себе си през първата част и губеше с 0:1, но през второто полувреме възпитаниците на Клаудио Раниери бяха преобразени и буквално разпиляха своя съперник.

Първата част започна равностойно, като играчите на Болоня добре покриваха пространствата и не позволяваха на състезателите на „старата госпожа” да създават чисти голови положения. Така се стигна до 24-та минута, когато Ди Вайо, със страхотен пас между четирима играчи на Юве, намери Мутарели, който пусна топката под плонжа на Буфон – 1:0. В 26-та минута центриране на Джовинко кацна върху напречната греда и излезе в аут. В 37-та минута хубав изстрел с десния крак на Джовинко бе спасен от Антониоли, а при добавката Тиаго не се ориентира добре и изпрати топката в аут. Още в следващата минута Джовинко центрира от ляво, Дел Пиеро скочи, за да нанесе удар с глава, но кълбото се удари в рамото му и излезе в аут. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и почивката дойде при този резултат.

Втората част започна със силен домакински натиск, като още в 49-та минута Джовинко изпълни ъглов удар от дясно на вратата на Антониоли, центрира към близката греда, където изненадващо се извиси Салихамиджич и простреля стража на гостите за 1:1. В 51-та минута голмайсторът за Юве изведе Джовинко сам срещу вратаря на Болоня, но Антониоли се намеси по много добър начин и спаси удара на младия италианец. В 64-ата минута Джовинко центрира към Дел Пиеро, който игра с рамо, а не с глава и уцели страничния стълб. В 71-та минута домакините все пак стигнаха до втори гол. Якуинта свали топката на Джовинко, който с премерен удар вкара топката горния ляв ъгъл - 2:1. Оттук нататък Юве напълно доминираше в срещата и забоде нови два гола в мрежата на Болоня. Първо Дел Пиеро финтира защитник на Болоня и с точен удар препарира Антониоли за 3:1. Три минути преди края на срещата капитанът на "старата госпожа" вкара втория си гол в мача, след като добави топката в мрежата, след спасяване на стража на гостите за крайното 4:1. В последната минута Дел Пиеро можеше да вкара хеттрик, но ударът му срещна гредата.

Така с тази победа Ювентус остава на 2-ро място с актив от 59 точки, на 4 зад лидера Интер, който утре посреща Фиорентина. Болоня пък остава на 16-о място с 26 точки в актива си.

Ювентус – Болоня 4:1

0:1 Мутарели 24’
1:1 Салихамиджич 49’
2:1 Джовинко 71'
3:1 Дел Пиеро 75'
4:1 Дел Пиеро 87'

Стартови състави:

Ювентус: Буфон, Киелини, Мелберг, Григера, Молинаро, Салихамиджич, Маркизио, Джовинко (Дауд), Тиаго (Поулсен), Якуинта, Дел Пиеро (Имобили)

Болоня: Антониоли, Бритос, Терци, Дзенони, Лана, Волпи, Валани (Адаилтон), Бомбардини (Освалдо), Мутарели (Аморозо), Мудингай, Ди Вайо

Жълти картони: Тиаго, Маркизио (Ювентус); Мудингай, Терци (Болоня)