2. - Италия
  3. Юве отнесе Селтик в Глазгоу и гледа към четвъртфиналите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве отнесе Селтик в Глазгоу и гледа към четвъртфиналите (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Старата госпожа" се наложи с 3:0, от ШЛ объркаха единия голмайстор

Италианският шампион Ювентус постигна изключително ценен успех над Селтик в първия осминафинал между двата тима в Шампионската лига, надигравайки "детелините" с 3:0. Срещата се игра на стадион "Селтик Парк", а реваншът в Торино е на 6-и март.

Головете за "старата госпожа" бяха дело на Матри в 3-та, Маркизио в 77-та и Вучинич в 83-ата минути. Организираторите на турнира пък объркаха първия голмайстор, като записаха попадението на Матри на сметката на Маркизио.

Поражението изравни рекорда за най-голяма загуба у дома на "детелините" в Европа, като те имат само още едно такова - срещу ПСЖ през далечната вече 1995-а година.

Като цяло домакините се представиха силно до последните 15 минути на мача и само страхотните намеси на Джанлуиджи Буфон ги лишиха от попадение.

Срещата стартира с намеса именно на Буфон след изстрел на Уаняма, а в следващата атака Амброуз шутира опасно, но покрай вратата.

Така дойде 3-та минута, когато "бианконерите" излязоха напред в резултата. Дълга топка от половината на Юве бе пратена към Матри, който се пребори с Амброуз и чукна технично кълбото покрай Форстър. Топката премина голлинията с няколко сантиметра, но това не бе видяно от реферите, тъй като бе бързо изчистена от бранител, след което попадна в Маркизио, който не сбърка пред опразнената врата за 1:0. Организаторите на надпреварата обаче зачетоха попадението на сметката именно на Маркизио, вместо на Матри.

Веднага след гола "детелините" можеха да изравнят след изстрел на Уаняма, но Буфон бе на място и спаси, а в ответната атака Маркизио не успя да засече във вратата на Форстър от малкото наказателно поле едно центриране отляво.

Шотландците, които не бяха губили в последните си 8 домакинства и неизменно вкарваха гол в последните си 8 срещи, натиснаха съперника си и в 10-ата минута Крис Комънс изтърва от много изгодна ситуация, след като от точката на дузпата засече кълбото и го прати високо над вратата на "старата госпожа".

Възпитаниците на Антонио Конте приеха играта в половината си, което даде още няколко възможности на Селтик за гол, ала Комъна Уаняма и Уилсън пропуснаха да се разпишат.

В самия край на полувремето "бианконерите" можеха да удвоят аванса си, но Видал и Лихтщайнер изтърваха от изгодни позиции.

Втората част стартира с неточен удар с глава на Лустиг и натиск от страна на "детелините". Халфовете и бранителите на гостите обаче стояха доста по-добре на терена, отколкото през първата част, което логично довете до по-малко проблеми за Буфон.

Италианците дебнеха възможностите си на контраатака и в 67-ата минута Вучинич бе намерен на добра позиция, ала ударът му бе блокиран от противников бранител.

Така се стигна до 77-ата минута, когато "старата госпожа" попари за втори път "Селтик Парк". Тогава Матри свали хубаво за Маркизио, който навлезе добре в наказателното поле и прониза за втори път Форстър.

Този гол посече устрема и желанието на домакините и в 83-ата минута те вече изоставаха с 0:3, след като Маркизио открадна една топка от Уаняма и подаде за Вучинич, който не сбърка от около 11 метра.

До края на срещата домакините все пак опитаха да стигнат поне до почетен гол, но такъв в мрежата на Буфон не падна и така Ювентус спечели с 3:0 и гледа спокойно към реванша в Торино на 6-и март.