2. - Италия
  3. Юве с класика срещу Катания за Купата, Буфон се завърна в игра

Юве с класика срещу Катания за Купата, Буфон се завърна в игра

Отборът на Ювентус се класира за 1/4 финала на Купата на Италия след класически успех с 3:0 над Катаня на своя стадион. "Бианконерите" бяха пълни господари на терена и дори можеше да стигне до по-убедителен успех. По-важното в тази среща бе официалното завръщане на терена на вратаря на националния отбор на Италия Джанлуиджи Буфон, който бе извън терените в продължение на повече от 3 месеца.

Отборът на Ювентус се класира за 1/4 финала на Купата на Италия след класически успех с 3:0 над Катаня на своя стадион. "Бианконерите" бяха пълни господари на терена и дори можеше да стигне до по-убедителен успех. По-важното в тази среща бе официалното завръщане на терена на вратаря на националния отбор на Италия Джанлуиджи Буфон, който бе извън терените в продължение на повече от 3 месеца.

Още в самото начало Юве поведе в резултата. В 4-та минута топката бе центрирана към Дел Пиеро, който стреля с глава, но ударът му бе избит. При добавката обаче Маркиони прати топката  в мрежата на Катания и даде аванс на своя тим. До края на полувремето на два пъти Амаури се озоваваше сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

През второто полувреме обаче само за 2 минути Юве реши всичко в мача. Първо Джовинко увенча добрата си игра с гол в 70-ата минута, след пас на Дел Пиеро, а две минути по-късно капитанът на тима записа нов феноменален на своята сметка, след като получи топката на дузпата и със завъртане я прати в горния десен ъгъл - 3:0.

Така Ювентус е в следващата фаза на надпреварата, където ще срещне силния тим на Наполи.

1:0 Маркиони 4'
2:0 Джовинко 70'
3:0 Дел Пиеро 72'

Ювентус: Буфон, Григера, Легроталие (Мелберг 85), Ариаудо, Де Челие, Маркиони, Дзанети, Сисоко (Поулсен 83), Джовинко (Еспозито 77), Амаури, Дел Пиеро

Катания: Бицари, Сардо, Силвестре, Стовини, Силвестри, Ледесма, Биаджанти, Тедеско (Ицко 83), Дика (Сабато 80), Плазмати (Паолучи 74), Мартинес