2. - Италия
  3. Юве се измъчи срещу Наполи за 1:0

Юве се измъчи срещу Наполи за 1:0

Ювентус постигна минимална победа над Наполи с 1:0 в среща от 26-ия кръг на италианската Серия "А". В тази среща "бианконерите" за пореден път изпитаха трудности в офанзивен план. След тази победа Юве скъси дистанцията с Интер на 6 точки, като е с мач повече.

Домакините започнаха силно двубоя и още в 3-ата минута можеше да бъде създадено първото голово положения, когато Себастиан Джовинко центрира остро от дясно, но топката бе избита от Фабио Сантакроче. В 7-ата минута отново Джовинко пробва остро центриране, но топката бе избита от вратаря на Наполи.

Само три минути по-късно Алесандро Дел Пиеро успя да се освободо от отбраната на Наполи и отправи силен удар към вратата на гостите, но Наваро се намеси великолепно и спаси. В 15-ата минута се откри първото по-опасно положение в мача. Тогава Маркиони намери Трезеге в наказателното поле на гостите, но аржентинецът би топката право във вратаря на гостите. Само две минути по-късно съдията даде фаул за Юве, който бе с дистанция 25 метра от врата на Наполи. Дел Пиеро се нагърби с неговото изпълнение, но топката бе избита от Наваро в корнер.

През следващите 20-ина минути играта се разпокъса и двата отбора не успяха да създадат опасности пред вратите си. В 38-ата минута неаполитенци създадоха първата си голова опасност, kато в ситуацията Луиджи Витале остави топката на Марек Хамсик, а словакът отправи силен удар към вратата на Буфон, но вратар номер 1 в света спаси. В 44-ата минута Поулсен подаде към Клаудио Маркизио, който отправи силен удар към вратата на гостите, топката се отби в тялото на Мануеле Блази и влезе във вратата на Наваро. По този начин Юве откри резултата само минута преди края на първото полувреме.

Второто полувреме на мача бе доста скучно и реално нямаше много опасности. В 51-ата минута Хамсик отправи силен удар към вратата на Буфон, но италианецът спаси. Само пет минути по-къснo Паоло Канаваро центрира остро в наказателното поле на Юве, но Легроталие изчисти топката и предотврати опасността. В 75-ата минута Трезеге можеше да удвои резултата, но в ситуацията Матео Контини се намеси отлично. В 88-ата минута гостите отбелязаха гол, който бе отменен заради засада на Паоло Канаваро.

[1:0] Maркизио 44`

Състави:

ЮВЕНТУС: Буфон, Киелини, Григера, Молинаро, Легроталие (74 - Mелберг), Поулсен, Маркизио, Джовинко (64 - Салихамиджич), Маркиони, Дел Пиеро (70 - Амаури), Трезеге;

НАПОЛИ: Наваро, Сантакроче, Канаваро, Контини, Монтервино (47 - Датоло), Пациента (79 - Русото), Блази, Хамсик, Витале (79 - Ароника), Денис, Лавеци;

Стадион: "Стадио Олимпико"