2. - Италия
  3. Ювентус измъкна победата от Дженоа

Ювентус измъкна победата от Дженоа

Ювентус измакна победата от Дженоа в много интересен двубой от 32-ия кръг на Серия А. „Старата госпожа” се наложи с 3:2 като домакин и запази седмото си място в класирането с 51 точки.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за Дженоа. В 7-ата минута Леонардо Бонучи си отбеляза автогол в опита си да изчисти. Това попадение обаче не съкруши момчетата на Луиджи Дел Нери и те направиха всичко по силите си, за да се върнат в мача. В 24-ата минута Симоне Пепе бе много близо до изравняване, но ударът му с глава не успя да намери очертанията на вратата.

В началото на второто полувреме Марко Роси върна жеста и също си вкара автогол. Малко по-късно Флорес върна преднината на Дженоа, което сякаш мотивира футболистите на Ювентус и те до края на срещата не изпуснаха инициативата. Те владееха топката 65% и бяха отправили общо 14 удара към противниковата врата.

Усилията на домакините се увенчаха с успехи в 67-ата минута Алесандро Марти вкара за 2:2, а Лука Тони в края на мача оформи крайното 3:2.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)