2. - Италия
  3. Звяра разпиля Сампдория - 2:0

Звяра разпиля Сампдория - 2:0

Завръщането на Касано на "Олимпико" не му донесе нищо хубаво, а само бурни освирквания.

Отборът на Рома постигна победа с 2:0 срещу Сампдория в среща, която бе отложена от 11-ия кръг, когато поради лоши атмосферни условия двубоят бе прекратен в 6-ата минтуа при резултат 0:0. Сега двата отбора доиграха срещата, като благодарение на страхотната игра и двата гола на Жулио Баптища, Рома успя да достигне до успеха. Завръщането на Касано на "Олимпико" не му донесе нищо хубаво, а само бурни освирквания.

Началото на срещата бе скучно и двата отбора разиграваха предимно в средата на терена. В 21-та минута обаче Рома спечели правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Жулио Баптища, по прякор Звяра, и с хубав удар с десния крак буквално препарира вратаря на Сампдория, който не помръдна - 1:0. До края на полувремето домакините продължиха да натискат, но удари на Тадей и Бриги бяха спасени от стража на гостите.

През втората част нещата не се промениха и "вълците" продължиха да бъдат по-активният отбор. Стигна се до 53-та минута, когато отново блесна геният на Звяра. Баптища пое топката на лявото крило и се впусна към наказателното поле. Последва хубав финт, с който бразилецът прокара топката между краката на бранител на гостите, след това финтира и втори защитник и с хубав удар с десния крак прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Самп - 2:0.

До края на мача темпото падна, а Рома продължи да задържа топката, с което отказа гостите да се борят за нещо повече и така резултатът остана непроменен

След този мач Рома вече е на 8-о място с актив от 27 точки, 3 зад градския съперник Лацио. Самдория пък остана 14-и с 20 точки в своя актив.

1:0 Баптища 20'
1:0 Баптища 53'

Рома: Артур, Панучи, Сисиньо (Касети 87), Жуан, Рийзе, Писаро, Тадеи (Акуилани 73), Де Роси, Перота, Бриги, Баптища (Менес 90)

Сампдория:  Кастелаци, Акарди, Лучини, Гасталдело (Падалино 65), Пиери, Самарко (Паломбо 61), Франческини, Циглер (Пиери 71), Делвекио, Белучи, Касано