2. Калиакра
  3. Димитър Тодоров пред Novsport.com: Ние си вършим нашата работа, пък ръководството трябва да си върши тяхната (аудио)

Има забавяния на заплатите, но настроението в тима е добро, увери треньорът на Видима

Ние си вършим работата, пък ръководството трябва да си върши тяхната. Не съм имал проблеми с качването на футболистите в автобуса. Това заяви пред Novsport.com старши треньорът на Видима-Раковски Димитър Тодоров в навечерието на мача срещу Калиакра.

Вчера се появи информация, че футболистите на тима от Севлиево не изключват бойкот заради забавянето на възнагражденията си. Ръководството на Видима дължало на играчите по две заплати и пет премии за победите над Черноморец, Сливен и Славия, както и за равенствата срещу Монтана и Локомотив (София). Играчите имали уверението на клубната управата, че ще получат поне дължимите им пари за март преди важното гостуване от 27-ия кръг на "А" група срещу Калиакра днес, но отново останали излъгани.

Тодоров призна, че има забавяния, но уточни, че въпросната публикация е малко „доукрасена”.

„Има забавяния, но не е така, както са го доукрасили. Навсякъде го има”, каза той.

На въпрос колко заплати и премии имат да получават футболистите му, наставникът отговори лаконично: „За финансови въпроси избягвам да говоря.”

Тодоров увери, че настроението в тима е добро. Довечера от 21:00 ч Видима гостува на Калиакра в директен сблъсък в борбата за оцеляване. В класирането севлиевци са 14-и с 20 точки, на 3 от Каварна. Есенният мач завърши с минимален успех за Видима, така че при нова победа те ще изпреварят своя конкурент.

„Добро е настроението, ще видим вече и по време на мача, най-вече там трябва да има настроение.”

Димитър Тодоров ще може да разчита на всички свои футболисти за предстоящото гостуване. „Нямаме наказани и контузени футболисти.”

Специалистът смята, че ако Видима повтори играта си от мача срещу Локомотив (Сф) през второто полувреме, може да вземе точка от Каварна довечера.

„В България всички отбори се гледаме толкова пъти, че няма с какво да се изненадаме. Единствено може един треньор да го изненада неговият отбор.”

„При такава игра (както през второто полувреме), сигурно няма да загубим мача. Ако е като второто полувреме. Ако е като първото, трудно”, каза още той.

Изявлението на Димитър Тодоров може да чуете в прикачения звуков файл!
Калиакра взима вратаря на Поморие

Християн Славов е юноша на Нефтохимик и 6 месеца беше резервен вратар на Лудогорец