2. Калиакра
  3. Калиакра почти си гарантира оставането (видео)

Калиакра почти си гарантира оставането (видео)

Морският тим имаше повече желание и заслужено надви Видима

Калиакра взе сериозна глътка въздух от зоната на изпадащите. Отборът, воден от Тони Здравков, се наложи с минималното 1:0 над Видима-Раковски като домакин в един не дотам атрактивен мач, но въпреки това след този успех вече заема 12-ото място, като измести Пирин. Тимът от Каварна е с 26 точки, докато „орлетата” са с 25.

Единственият гол в срещата бе дело на Детелин Димитров през второто полувреме. Тогава той се оказа най-съобразителен в настаналата суматоха в наказателното поле след изпълнение на ъглов удар и прати топката в мрежата на гостите от Севлиево.

Момчетата на Здравков започнаха срещата много активно и в началните минути пред тях се откриха много изгодни положения. В 5-ата минута Александров отправи силен удар, който не затрудни Колев. Малко по-късно домакините дори уцелиха греда след здрава тупалка на Минев. Бившият футболист на Левски Майкъл Тевия също се присъедини към играчите с пропуски.

Постепенно гостите от Видима вдигнаха оборотите  и поизравниха играта, но трудно стигаха до чисти голови положения. Двамата отбора не предложиха особено качествен футбол на стадиона в Каварна. Преобладаваха здравите единоборства в средата на терена, гостите разчитаха на контраатаки, които обаче биваха осуетявани навреме.

Единственото попадение падна в едва в 70-ата минута, дело на Димитров. След гола възпитаниците на Здравков заиграха по-живо и направиха поредна порция от пропуски пред вратата на Колев. Те можеха да си тръгнат с много убедителна победа, но липсата на късмет и точност им попречи това да се случи.

В края на мача играчите на Видима можеха да попарят радостта на домакините след страхотен удар на Велев, който по чудо не влезе във вратата. Топката премина на сантиметри от лявата греда…надеждите на Раковски за оставане в елита също преминаха на сантиметри.

Калиакра взима вратаря на Поморие

Християн Славов е юноша на Нефтохимик и 6 месеца беше резервен вратар на Лудогорец