2. Калиакра
  3. Видима с първа домакинска победа

Видима с първа домакинска победа

Севлиевци се наложиха с минималното 1:0 над Калиакра и се отлепиха от дъното

Опашкарят Видима постигна втора победа от началото на сезона. Новакът родния елит спечели домакинството си на Калиакра с минималното 1:0 и сложи край на серията си от 8 поредни поражения. Единственото попадение в двубоя отбеляза Ангел Русев в 55-ата минута на стадион „Раковски”. Тони Здравков пък регистрира първа загуба начело на Калиакра след двете равенства срещу ЦСКА и Черноморец. Крайморският тим няма успех вече в 7 поредни срещи.

Двубоят започна спокойно. Постепенно домакините от Севлиево установиха контрол върху играта. След изпълнение на два поредни ъглови удара пред вратата на Йордан Господинов играчите на Видима претендираха за нарушение срещу Самет Ашимов в наказателното поле, но главният рефер Богомил Маринов не посочи бялата точка.

В 21-ата минута Ашимов шутира силно извън пеналтерията, но Господинов успя да стигне до топката.

Гостите от Калиакра съвсем основателно имаха своите претенции за наказателен удар, след като при два удара на Антон Димитров топката срещна ръката на противников играч в наказателното поле, но Маринов подмина ситуациите.

След два поредни шута на капитана Стойчев в 35-ата минута топката срещна сглобката и нулевото равенство остана непроменено.

До почивката и гостите имаха претенции за дузпа, но и те не бяха удовлетворени от рефера Маринов.

След почивката Видима продължи да натиска. В 47-ата минута Данчо Господинов успя да избие удар с глава на Георги Стойчев при изпълнение на корнер.

В 55-ата минута новаците най-накрая стигнаха до откриване на резултата. След пас на Самет Ашимов Ангел Русев влезе в наказателното поле и с диагонален шут този път не остави шансове на Господинов.

Видима можеше да удвои своя аванс на два пъти – в 68-ата и в 73-ата минута, когато резервата Владинов остана сам срещу Господинов, но и в двата случая не успя да го преодолее.

В 82-ата минута Иван Александров бе задържан през кръста в наказателното поле на домакините, но отново не последва сигнал от главния рефер .

До края резултатът 1:0 се запази и Видима успя да спечели първа домакинска победа. След този успех севлиевци се отлепиха от дъното и вече са на 15-ата позиция с 8 точки, с 3 над Миньор, който в понеделник гостува на Черноморец. Калиакра заема 14-ата позиция с 10 точки.
Калиакра взима вратаря на Поморие

Християн Славов е юноша на Нефтохимик и 6 месеца беше резервен вратар на Лудогорец