2. Копа Америка
  3. Мексико би на старта на Копа Америка

Мексико би на старта на Копа Америка

Венецуела хвърли бомбата

Мексико тръгна с победа на Копа Америка след минимално, но заслужено 1:0 над Ямайка в мач от група "В".

Единственото попадение на стадиона в "Хюстън" реализира Херардо Артеага в 69-ата минута. Играчът на Монтерей се разписа с удар от границата на наказателното поле. "Ацтеките" имаха повече положения от съперника си за попадение, но можеше да се окажат в много неприятна ситуация, ако в началото на второто полувреме системата за видеоповторения не бе отменила гол на ямайския тим.

Звездата на островитяните Михаил Антонио засече с глава центриране от десния фланг, но повторенията показаха, че нападателят на Уест Хям е бил в засада.

В другия двубой от групата, игран в Санта Клара, Венецуела направи обрат срещу Еквадор за 2:1.

Червен картон на Енер Валенсия още в 22-ата минута предреши до известна степен развръзката в мача.

Въпреки това Еквадор поведе в резултата в пет минути преди паузата чрез Джереми Сармиенто, който бе точен с удар от около 14 метра.

До почивката Венецуела не успя да реагира, но направените корекции от старши треньора Фернандо Батиста дадоха резултат. За старта на второто полувреме в игра се появиха Джондер Кадис и Едуард Бейо, който в 64-тата и 74-тата минута съответно вкараха головете за Венецуела, за да дадат мечтания старт на тима си в турнира.

Копа Америка продължава тази нощ с мачовете от група "С" - Уругвай срещу Панама и САЩ и срещу Боливия.