2. Копа Америка
  3. Уругвай разгроми Боливия на Копа Америка

Уругвай разгроми Боливия на Копа Америка

"Урусите" почти сигурно са на четвъртфинал

Уругвай разгроми с 5:0 Боливя и постигна втора поредна победа на Копа Америка. "Урусите" на практика си осигуриха място на четвъртфинала, докато техният съперник е без точка и без отбелязан гол до момента.

Факундо Пелистри откри резултата в 8-та минута, след като засече центриране на Араухо. 13 минути по-късно футболистът на Ливърпул Дарвин Нунес завърши с прецизен удар хубава атака на своя отбор. По този начин той вкара гол в седми пореден мач с националната фланелка. Така Уругвай поведе с 2:0, като този резултат се запази чак до 77-та минута.

След това "урусите" продължиха головата си фиеста. Халфът Николас де ла Крус подаде на Максимилиано Араухо в наказателното поле и той вкара трети гол във вратата на Боливия. В 81-вата минута Факундо Пелистри отигра към Федерико Валверде и халфът на Реал Мадрид прати топката в долния ляв ъгъл. Петото попадение падна минута преди края на редовното време. Бентанкур скочи високо, за да засече центриране от корнер в малкото наказателното поле и оформи крайния резултат - 5:0 за Уругвай.