2. Лека атлетика
  3. 110 състезатели взеха участие в Откритото градско първенство по лека атлетика в Монтана

110 състезатели от Лом, Вълчедръм, Долни Цибър и почти всички училища в Монтана взеха участие в Откритото градско първенство по лека атлетика, което се проведе на стадион „Огоста” в Монтана

110 състезатели от Лом, Вълчедръм, Долни Цибър и почти всички училища в Монтана взеха участие в Откритото градско първенство по лека атлетика, което се проведе на стадион „Огоста” в Монтана. Участниците бяха разпределени в три възрастови групи и се пуснаха в четири дисциплини. При момичетата 5-6 клас Таня Кирилова от Долни Цибър спечели бяганията на 60 м и 200 м, а София Найденова от III ОУ-Монтана е първа в сектора за скок на дължина.

В същата възрастова група при момчетата победител и в трите дисциплини стана Павел Бургазов. Той е син на многократния шампион на България на 3000 м с пр. Бургаз Йорданов, който е и негов личен треньор. Димитър Димитров от монтанското V СОУ грабна златните медали на 200 м и тласкане на гюле при момчетата 7-8 клас. Александър Кирилов от ГПЧЕ спечели спринта на 100 м, а Мирослав Виденов (Лом) е първи на скок на дължина.

При момичетата победители в своите дисциплини станаха Глория Найдедова (Долни Цибър) 100 м, Димитринка Спасова (II СОУ) 200 м, Катрин Антонова (II СОУ) скок на дължина и Вероника Ангелова (ПГСАГ) гюле. При девойките 9-12 клас Елена Сергеева (ПГСАГ) спечели бягането на 400 м, Таня Герасимова (ПМГ) е първа на скок на дължина, а Ирма Георгиева (ФСГ) бе над всички в сектора за тласкане на гюле.

При юношите представителите на Финансово стопанската гимназия в Монтана доминираха. Паоло Божидаров финишира пръв в спринта на 100 м, Найден Славчев даде най-добро време на 400 м, а Деян Петров се справи с конкуренцията в сектора за скок на дължина. На гюле първи стана Евелин Григоров (ПГСАГ). Организатор на турнира бе СК Атлет и община Монтана, които бяха осигурили за призьорите медали.