2. Лека атлетика
  3. 17-годишната Галина Николова спечели бягането на 100 м за жени на петия мемориал „Павел Павлов”

В същата дисциплина, но при мъжете триумфира нигериецът с катарски паспорт Феми Огуноде, който даде време 10,40 сек.

17-годишната Галина Николова спечели бягането на 100 м за жени на международния турнир пети мемориал „Павел Павлов”, който се провежда на националния стадион „Васил Левски” в София, предаде репортер на Novsport.com. Николова постигна време от 11,91 сек.

Силният насрещен вятър не позволи на лекоатлетите да разгърнат максимално потенциала си.

Турнирът се провежда в 17 дисциплини и в него участват състезатели от 4 континента. Дисциплините са разделени в 2 категории „Премиум” и „Нешънъл”, като наградите за първенците в двете категории са съответно в размер на 500 и 300 долара.

На церемонията преди самото състезание олимпийският шампион на троен скок Христо Марков връчи награда на първия европейски шампион от 1966 година в същата дисциплина Георги Стойковски по случай 60 годишния му юбилей.

В щафетата за деца родени след 2000 година участваха 5 отбора, които направиха пет дължини по 60 метра щафетно бягане, а след това бяха наградени от Христо Марков, Георги Стойковски, певиците Джина Стоева и Галя от Каризма, както и от мис България Ромина Андонова.

Победителка в дисциплината мятане на диск за жени стана Даря Пишчалникова от Русия, постигайки 63,91 см - най-добър резултат за годината и покрит норматив за световно първенство и олимпийски игри, а също така и рекорд на турнира. Всичките й опити  бяха над 60 см.

В бягането на 400 м с препятствия първо време от 50.29 сек даде Бенджамин Самър от Великобритания.

На 5000 метра жени първа стана българката Силвия Дънекова – 16 мин,53 сек.

В скока на дължина за мъже триумфира Николай Атаносов - 7,83 м.

До момента приключиха седем от дисциплините. До края на турнира остават още десет.