2. Лека атлетика
  3. България праща седем атлети на Световното

България праща седем атлети на Световното

Седем атлети ще представят България на предстоящото Световно първенство по лека атлетика в зала в Доха от 12 до 14 март.

При жените това са Ваня Стамболова (400 м), Ивет Лалова (60 м), Венелина Венева (скок височина) и Петя Дачева (троен скок). Представителите ни при мъжете пък са Момчил Караилиев (троен скок), Николай Атанасов (скок дължина) и Спас Бухалов (овчарски скок).

Единствено Инна Ефтимова, която също има покрит норматив за участие, няма да стартира в Доха заради контузия. Българската група заминава за катарската столица утре в 10,40 часа.

"Всеки финал ще е успех. Ваня Стамболова е в много добра форма и се надявам да се пребори за нещо. За Ивет ще съм доволен, ако бяга в рамките на 7,24 секунди на 60 метра. Класирането не е от значение. Ще бъда доволен и от Момчил, ако успее да са класира за финала с постижение над 17 метра", коментира президентът на БФЛА Добромир Карамаринов, цитиран от БТА.

Вицепрезидентът на федерацията Асен Христов пък сподели, че всеки атлет, който се класира за финал в своята дисциплина, ще бъде премиран от Еврохолд.