2. Лека атлетика
  3. Българските лекоатлети са на второ място във Втора лига

Българските лекоатлети са на второ място във Втора лига

Българските национали по лека атлетика са на второ място след първия състезателен ден на 2-ра лига на Европейското отборно първенство след 21 дисциплини, които се проведоха на стадион „Даугава" в Рига (Лат).

Българските национали по лека атлетика са на второ място след първия състезателен ден на 2-ра лига на Европейското отборно първенство след 21 дисциплини, които се проведоха на стадион „Даугава" в Рига (Лат). Националите ни събраха 108 т след три победи (Ивет Лалова – 100 м, Ваня Стамболова – 800 м, и Силвия Дънекова – 3000 м стипълчейз), четири втори места и три трети.

В предпоследната дисциплина от програмата за съботния следобед женският ни квартет на 4х100 м (Карин Околие, Инна Ефтимова, Габриела Лалева, Ивет Лалова) изминаха обиколката за 44.63 сек, което им отреди второ място. Боян Петров, Петър Кременски, Георги Ганчев, Денис Димитров обаче се наредиха шести с 41.01 сек на 4х100 м при мъжете и промениха класирането.

България ще стартира утре със 108 точки. Води Швейцария със 111.5 точки. Трети са сърбите със 106 т а Латвия е на четвърта позиция със 105.5 т. В 1-ва лига ще се изкачат първите два отбора в крайното класиране след останалите 19 дисциплини утре. В 3-та лига ще изпаднат последните два тима. В Рига се състезават осем национални селекции.