2. Лека атлетика
  3. Болт без проблеми на финал

Болт без проблеми на финал

Тройният олимпийският шампион Юсейн Болт (Ямайка) се класира с лекота за финалите на 100 метра по време на Световното първенство по лека атлетика в Берлин.

Ямайската "светкавица" финишира първи в своята 1/4-финална серия с време 9,89 сек., като след първите 50 метра намали темпото и започна да се оглежда "къде се намират останалите". Втори завърши Дениъл Бейли (Антигуа) - 9,96, а трети - Дарвис Патън (САЩ) - 9,98. Четвъртият - Марк Бърнс (Тринидад) също продължава на финала. Бърнс даде 10,01 сек., а пети тук остана Майкъл Роджърс (САЩ), който отпада.

Във втората 1/2-финална серия над всички бе защитаващият титлата си от Осака'07 Тайсън Гай (САЩ), който въпреки контузията финишира за 9,93 сек. Гай закъсня на старта, но после навакса и финишира първи пред бившия световен рекордьор Асафа Пауъл (Ямайка) - 9,95, Ричард Томпсън (Тринидад и Тобаго) - 9,98 и Дуейн Чембърс (Великобритания) - 10,04 сек.

Така на финала от 22:35 часа българско време ще има по двама представители на Ямайка, САЩ и Тринидад и Тобаго и по един от Антигуа и Великобритания.