2. Лека атлетика
  3. Даниел Добрев стигна финал на световното до 18 г.

Даниел Добрев стигна финал на световното до 18 г.

Финал на 6-ото световно първенство за младежи и девойки до 18 г. в Бресаноне (Италия) достигна българският атлет Даниел Добрев, съобщи БФЛА. Във вчерашния първи състезателен ден националът спечели първото място в своята квалификационна група “А” със 7,42 м, което е негов личен рекорд.

С най-добър резултат на финала, който ще се започне днес в 17.15 часа (българско време) е Стефан Бритс (РЮА) със 7,58 м. Треньор на Добрев е Атанас Иванов под чието ръководство се подготвя и водещия български атлет Момчил Караилиев. Добрев е състезател на АК “Сливен”.

В квалификацията на троен скок при девойките Габриела Петрова постигне личен рекорд за сезона от 12,46 м, но остана на 9 см от финала. С най-добър резултат – 13,09 м за финала се класира китайката Лина Денг.