2. Лека атлетика
  3. Две титли и три бронза за сливенските атлети от втория ден на Държавния шампионат

Сливналиите Даниел Добрев и Мариета Куцарова са новите шампиони съответно в дисциплините скок на дължина и тласкане на гюле от Държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Днес във втория ден от шампионата Добрев спечели титлата с личен резултат от 7.45 метра в сектора на скок на дължина. Трети се нареди съотборникът му Митко Асенов, който е шампион при младшата възраст, а вчера в скока на височина се класира втори.
Мариета Куцарова се наложи в тласкането на гюле с резултат от 15.21 м. В бягането на 3000 метра Димитър Харалампиев се класира на трета позиция.

С бронзови медали е и квартетът на Сливен в щафетното бягане на 4х400 метра. Юношите Христо Емануилов, Георги Панев, Светослав Иванов и Диян Господинов пробягаха дистанцията за 3.33.55 минути. Шампиони тук са представителите на ЦСКА.