2. Лека атлетика
  3. Етиопец спечели маратона на Ротердам

Етиопец спечели маратона на Ротердам

Йемане Адхане от Етиопия спечели лекоатлетическия маратон на Ротердам с време 2 часа, 4 минути и 48 секунди. Адхане успя да се пребори със силния бриз, който възпрепятстваше състезателите, а също така да се откъсне 500 метра преди финала от сънародника си Гету Фелеке, който също се бореше за крайния успех

Йемане Адхане от Етиопия спечели лекоатлетическия маратон на Ротердам с време 2 часа, 4 минути и 48 секунди. Адхане успя да се пребори със силния бриз, който възпрепятстваше състезателите, а също така да се откъсне 500 метра преди финала от сънародника си Гету Фелеке, който също се бореше за крайния успех. Моузес Мокон завърши на 3-о място, а преди състезанието той беше мотивиран да подобри рекорда на Патрик Макау от Кения от Маратона на Берлин миналата година. Макау финишира с 2:03.38 часа, а Мосоп финишира втори на Бостънския маратон през 2011-а година с 2:03.06 часа.

И двата резултата обаче не са признати от Международната федерация по лека атлетика (ИААФ). Етиопия триумфира и при дамите в Ротердам, където първото място е за Тики Гелана, финиширала първа с време 2 часа, 18:57 минути.