2. Лека атлетика
  3. Финландец и българка триумфираха на 10 км в Каварна (видео)

Финландец и българка триумфираха на 10 км в Каварна (видео)

Финландецът Симо Ванас с време 32 минути и 19 секунди е победител на 10-километровата дистанция на лекоатлетическото състезание в Каварна при мъжете, предаде репортер на Novsport.com.

При жените първа финишира българката Христа Стойнева, която пробяга разстоянието за 38 минути и 36 секунди.

В трасето с дължина 10 километра участваха около 300 мъже и жени. Те стартираха заедно с лекоатлетите, които пробягаха маратонското разстояние от 42 километра и 192 метра.

След тях от старта на градския площад се впуснаха и най-малките участници - децата и юношите, които пробягаха 800 метра. Победители в тази дистанция са Радосвета Симеонова (Добрич) при девойките и Галин Герчев (Нови Пазар) при юношите.

По класическата дистанция от 42,195 км стартираха около 100 лекоатлети. Заедно с тях се впуснаха по 10-километровото трасе други 300 атлети, а след това беше даден старта на 800 метра за деца и юноши.