2. Лека атлетика
  3. Георги Георгиев с първа титла в спринта

Георги Георгиев с първа титла в спринта

При жените в късия спринт титлата спечели Габриела Лалева (Левски) с 11,56 сек.

Талантливият Георги Георгиев (АК „Павел Павлов”) спечели в Сливен първата си титла от държавно първенство по лека атлетика. Спринтьорът финишира на финала с личен рекорд от 10,32 сек (1,9 м/сек).

При жените в късия спринт титлата спечели Габриела Лалева (Левски) с 11,56 сек. Второто място разделиха завърналата се след лечение на контузия Моника Гачевска (Академик) и Вая Владева (КЛАСА).

Мартин Арнаудов (КЛАСА) извоюва 26-ата квота за Евро 2012 в Хелзинки (27 юни – 1 юли). Той спечели финала на 110 м с преп. с личен рекорд от 13,68 сек, което е покрит норматив за еврошампионата.

При жените титлата взе Катя Иванова (КЛАСА) с 14,85 сек. Момчил Караилиев (АСКЛА Сливен) взе златото в тройния скок, но заради по-силен попътен вятър в най-добрия си опит – 13,93 м (+2,4 м/сек) не успя да покрие норматив за олимпиадата в Лондон.

Водещата ни състезателка в тройния скок Андриана Бънова (АСКЛА Сливен) взе титлата в скока на дължина с 6,42 м (+2,7 м/сек). Днес Бънова ще гони ново злато на троен скок. Откритият шампионат на България по лека атлетика на ст. „Хаджи Димитър” в Сливен продължава и в момента.