2. Лека атлетика
  3. Голям интерес към турнира по ориентиране в Копривщица

Голям интерес към турнира по ориентиране в Копривщица

Повече от 300 души ще участват в турнира по ориентиране „Дрийм къп 2014”, който ще се проведе този уикенд (7-8 юни) в Копривщица

Повече от 300 души ще участват в турнира по ориентиране „Дрийм къп 2014”, който ще се проведе този уикенд (7-8 юни) в Копривщица. Състезателите ще бъдат разделени във възрастови групи от 10 до 65 години. Това е второ поредно събитие, което се организира от СКО „Дрийм тийм”.
Състезателният център ще бъде при Възрожденско училище „Жив музей” в града, а състезанията започват в петък, когато ще бъде даден старта на нощния спринт скорелауф. Началото е в 22.00 часа. Дължината на трасето ще бъде до 2.5 км.
Утре (7 юни), ще бъде старта на средна дистанция от 2 до 12 км. За групи мъже/жени 10 ще бъдат подготвени маркирани, класически маршрути. Всеки желаещ ще може да се сдобие и със специална карта.

В неделния ден в 10:00 часа започва старта Спринт-преследване, като веднага след него ще се проведе и награждаването на победителите.
„Сигурен съм, че ще се получи страхотно състезание. Всичко по организацията е наред. Приятно сме изненадани от големия интерес към събитието. Ще участват над 300 човека, което е страхотно постижение. Дано и времето да бъде с нас, за да проведем един силен турнир с участието на хора от цялата страна”, заяви главният организатор Пламен Йорданов.

За всички индивидуални призьори са осигурени предметни награди. Специални отличия ще получат победителите в най-масовата група. Отборът-победител ще вземе приза ”Дрийм къп”.