2. Лека атлетика
  3. Христа Стойнева и Стоян Допчев спечелиха приза "най-добър триатлет" на държавното първенство по триатлон във Велинград

73-ма състезатели от 6 клуба, разпределени в шест възрастови групи, участваха в Държавното първенство по триатлон (спринтова дисциплина) във Велинград.

При мъжете държавен шампион е Филип Драголов от СК "София", а при жените титлата спечели Моника Микова от същия клуб.
Ален Драголов (СК "София") е победител при младежите, следван от съотборника си Емил Стойнев (младши) и Слави Неделчев от СК "Триатлет".

При девойките номер 1 е Христа Стойнева.

Кметът на Община Велинград Иван Лебанов бе награден с почетен плакет от председателя на Българската федерация по триатлон Емил Стойнев за развитието и популяризирането на триатлона в България.