2. Лека атлетика
  3. Ивет отпадна в 1/4 финалите на 200 метра, но постави личен рекорд за сезона

Ивет отпадна в 1/4 финалите на 200 метра, но постави личен рекорд за сезона

Българската спринтьорка Ивет Лалова постигна личен рекорд от 23.60 секунди на 200 метра, въпреки че не успя да се класира на плуфиналите на Световното първенство по лека атлетика в Берлин.

Българската спринтьорка Ивет Лалова постигна личен рекорд сезона от 23.60 секунди на 200 метра, въпреки че не успя да се класира на плуфиналите на Световното първенство по лека атлетика в Берлин.

Ивет тръгна много добре в четвъртата серия, но в последните метри силите видимо я напуснаха и накрая беше изпреварена от представителката на Беларус Алена Киевич, която завърши пета с 23.59 секунди.

Победителка в четвъртата четвъртфинална серия на 200 метра стана американката Маршевет Хукър с 22.51 секунди. Втора финишира неостаряващата Деби Фъргюсън-Маккензи (Бахама) с 22.71 сек, а трета с национален рекорд на Кипър завърши Елени Артимата – 22.83 сек. Четвъртото място зае рускинята Елена Болсун с 23.06 сек.