2. Лека атлетика
  3. Ивет се класира на полуфиналите на 200 м /обновена/

Ивет се класира на полуфиналите на 200 м /обновена/

Ивет Лалова се класира на полуфиналите в спринта на 200 метра на европейското първенство по лека атлетика в Хелзинки.

Еврошампионката на 100  м от Хелзинки 2012 Ивет Лалова премина без проблеми днес и сериите на 200 м. Само 20 часа след като взе златото в късия спринт българкат финишира трета в своята пета серия с резултат 23,58 сек. Така Лалова си осигури място в трета полуфинална серия тази вечер от 21,15 ч. За финала се класират първите две от всяка серия и двете атлетки с най-добри времена.

„Конролирах бягането си без особено усилия, коментира Ивет след серията на 200 м. – След този медал вчера е много трудно да се бяга днес. Усеща се промяната в програмата. Много липсва този  един ден почивка между 100 и 200 м. За пример ще дам първенството на САЩ, където между двата спринта има 4 дни почивка. Така, че наистина тежко е да се бяга 200 м в деня след 100.  Снощи покрай награждаване и пресконференция се върнах в хотела към 23 часа. Много е тегаво, но няма как ще се боря до последно. Ако влезна във финала на 200 м и направя нещо още по-добре. Ако не ще си тръгна от Хелзинки с един златен медал”.

Ако Ивет се класира за финала, който е утре от 20,50 ч е твърде вероятно тя да не стартира в полуфинала на щафетата 4 х 100 м, които е отново утре, но от 13,05 ч, за да може да си почине. Решение за формата на щафетата ще се вземе довечера след полуфинала на 200 м при жените.

При мъжете навръх именния си ден Петър Кременски се класира за полуфинала на 200 м, който също е тази вечер. Българският атлет финишира четвърти в своята трета серия с резултат 21,03 сек, което е само на 0,01 сек от личното му постижение за сезон. „Ще дам всичко от себе си на полуфинала, коментира Кременски. – Не съм във формата от миналата година, но няма да се откажа. Всичко или нищо довечера”. Петър ще стартира в трета полуфинална серия от 20,41 ч. За финала отиват първите двама от всяка от трите полуфинални серии, както и двамата атлети с най-добри времена. Вторият ни участник на 200 м Кирил Кирилов зе песто място в своята четвърта серия с резултат 21,45 сек , но не намери място на полуфинала. В квлификацията на скок на дължина Николай Атанасов направи един неуспешен опит и при втория получи болки в ахилесовото сухожилие на левия крак, които му попречиха да завърши състезането. Атанасв получи лекарска помощ и напусна преждевременно квалификацията. От 18,00 ч днес Радослава Мавродиева ще излезе във финала на тласкане на гюлле. Тя ще започне първа от класиралите се за битката за медалите 12 атлетки.