2. Лека атлетика
  3. Катарец с много силен резултат в спринта на "Павел Павлов"

Катарец с много силен резултат в спринта на "Павел Павлов"

Катарският спринтьор Феми Огуноде спечели бягането на 100 метра на лекоатлетическия турнир "Павел Павлов", след като записа силния резултат от 10.08 секунди на Националния стадион "Васил Левски".

Това е най-добър резултат в кариерата на Огуноде, който е бронзов медалист на 60 метра от Световното първенство в зала в Сопот от тази година. Братът на Феми - Тосен, спечели сребърния медал в дисциплината с време 10.36 секунди, а бронзът остана за Самюел Франсис.

От българските спринтьори най-добре се представи Петър Кременски, който завърши на пето място с резултат 10.77 секунди.

По-рано днес състезателката по скок на височина Мирела Демирева подобри личното си постижение, след като записа резултат 186 см за своя успех. Демирева постигна силния резултат от втори опит, след което записа три неуспешни опита на 190 см. Предишното най-добро постижение на лекоатлетката бе 185 см, като тя го постигна на Националния шампионат в началото на юни.

На второ място в дисциплината днес остана Антония Митева, а бронзът бе за Ралица Ламбова. /БГНЕС