2. Лека атлетика
  3. Лека атлетика: Над 200 момичета и момчета от по 10 отбора от страната участваха във финалите в Сливен

Представителите на Бургас при момичетата и на Казанлък при момчетата спечелиха титлите в отборното класиране на финалните състезания по лека атлетика от Ученически игри’11 за 5-7 клас

Представителите на Бургас при момичетата и на Казанлък при момчетата спечелиха титлите в отборното класиране на финалните състезания по лека атлетика от Ученически игри’11 за 5-7 клас. Втори места заеха съответно тимовете на Плевен при момичетата и на Разград при момчетата. Бронзовите медали спечелиха отборите на Шумен в мъжкото направление и на Сливен в дамското.

Над 200 момичета и момчета от по 10 отбора от страната участваха във финалите в Сливен. На стадион "Хаджи Димитър" в групата на момичетата участваха отборите на София, Враца, Кюстендил, Бургас, Варна, Плевен, Казанлък, Разград, Пловдив и Сливен.

При момчетата се състезаваха съставите на София, Перник, Тетевен, Шумен, Казанлък, Разград, Ямбол, Пловдив, Козлодуй и Сливен.

В двете групи за домакините представители бяха възпитаниците на Трето основно училище “Д-р Иван Селимински”.

През втория състезателен се определиха още пет от шампионите в отделните дисциплини. В програмата от днешните стартове над всички бяха Константина Грънчарова от Бургас и Димитър Мирчев от Ямбол в тласкането на гюле. Марино Маринчев от Шумен е шампион в бягането на 800 метра. В атрактивната дисциплина щафетно бягане на 4х100 метра титлите спечелиха момичетата от Бургас и момчетата на София.

Всички отбори получиха купи, медали, грамоти и плакети. В индивидуалното класиране първите трима от всяка дисциплина се изкачиха на почетната стълбица, за да се зарадват на медали и грамоти.

Ръководителите на отборите изказаха благодарност към домакините за перфектната организация на състезанието и прекрасните условия за почивка през трите дни  в града под Сините камъни. Всички те изявиха желание и през следващата година Сливен да бъде домакин на финалите, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.