2. Лека атлетика
  3. Лекоатлетите завършиха сезона от вътрешния календар на БФЛА с турнир в Пловдив

Лекоатлетите завършиха сезона от вътрешния календар на БФЛА с турнир в Пловдив

Николай Атанасов и Магдалена Христова спечелиха специалните награди в десетото издание на Международния турнир по лека атлетика "Вулпев-Бахчеванов" в Пловдив.

Николай Атанасов и Магдалена Христова спечелиха специалните награди в десетото издание на Международния турнир по лека атлетика "Вулпев-Бахчеванов" в Пловдив. Джоко постигна победа в скока на дължина със 7.74 метра, а Христова в същата дисциплина при жените регистрира 6.35 метра, като постиженията им по сравнителната таблица ги изведоха начело пред всички участници в традиционната проява. Специалното отличие при девойките спечели Галина Николова, която даде резултат от 12.12 секунди на 100 метра, като победи опитните в тази дисциплина Габриела Лалева и Моника Гачевска. При юношите над всички бе постижението на катарския лекоатлет Феми Огуноде. Възпитаникът на европейския шампион на 400 метра Янко Братанов, в късия спринт финишира първи с 10.52 секунди. На 100 метра втори остана  Десислав Гунев.

Катарските лекоатлети, които вече втори месец са на централизирана подготовка в Сливен, основно тренират за бягането на 400 метра, но поради промяна в състезателната програма, пропуснаха старта в дългия спринт. Домакините все пак  ги оставиха да стартират, но в серия извън класирането, което лиши Феми Огуноде от още едно отличие. На 400 метра той финишира за 47.16 секунди.

От сливенските лекоатлети, които участваха в турнира, златни медали спечелиха Живко Петков на троен скок и Георги Иванов на тласкане на гюле. Диян Господинов спечели бронз в бягането на 400 метра с препятствия, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.