2. Лека атлетика
  3. Майкъл Роджърс спечели спринта на 100 метра от щатските квалификации за Световното

Майкъл Роджърс спечели спринта на 100 метра спринта на 100 метра по време на квалификационно състезание в САЩ за световното първенство по лека атлетика в Берлин през август

Майкъл Роджърс спечели спринта на 100 метра спринта на 100 метра по време на квалификационно състезание в САЩ за световното първенство по лека атлетика в Берлин през август, предаде БТА. Той финишира за 9,91 секунди с попътен вятър от 3,1 метра в секунда. Ветеранът Дарвис Патън остана втори с 9.92, а трети завърши Рей Едуардс с 10.00 секунди.

На полуфиналите Роджърс финишира за 9.85 секунди при попътен вятър от 4.0 метра в секунда. Тримата се присъединяват към световния шампион Тайсън Гай за участие в световното първенство в Берлин. При жените на 100 метра най-бърза бе Кармелита Джетър с 10.776 секунди при попътен вятър от 3,3 метра в секунда. Втора след фотофиниш остана Муна Лий с 10.777 секунди, а трета е бившата световна шампионка Лорин Уилямс с 10.96 секунди. На полуфиналите Джетър постигна 10.72 секунди.