2. Лека атлетика
  3. Мирела Демирева е седма на Европейското в Каунас

Мирела Демирева е седма на Европейското в Каунас

Националката Мирела Демирева зае седмо място във финала на скок височина на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 23 г в Каунас (Литва). 19-годишната софиянка постигна в най-добрия си опит 183 см. Победителка със 189 см е рускинята Александра Шамсутдинова.

Мирела  Демирева е седма на Европейското в Каунас

Националката  Мирела Демирева зае седмо място във финала на скок височина на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 23 г в Каунас (Литва). 19-годишната софиянка постигна в най-добрия си опит 183 см. Победителка със 189 см е рускинята Александра Шамсутдинова.

Отлично представяне  направиха днес в квалификациите на троен скок Живко Петков и Златозар Атанасов. Те постигнаха съответно 16,41 м и 15,88 м, които им бяха достатъчни за да си осигурят място в утрешния финал. Освен Петков и Атанасов утре във финал ще участва и Виктор Нинов. Той ще се бори за медал в скока на височина