2. Лека атлетика
  3. Момчил Караилиев първи на троен скок на международен турнир по лека атлетика в Пловдив

Най-силен резултат в турнира постигна Инна Ефтимова, която спечели бягането на 100 метра с 11.20 секунди и покри норматив "А" за участие на Олимпиадата в Лондон и на Световното първенство в края на август

Момчил Караилиев записа победa на Mеждународния турнир по лека атлетика “Вулпев-Бахчеванов”, който се проведе в Пловдив вчера.

Караилиев бе над всички в сектора за троен скок с постижение от 16.65 метра. Георги Иванов се наложи в тласкането на гюле с 18.11 м.

Второ места в бягането на 200 метра зае Росен Данев с личен резултат от 21.50 секунди. Победител в дистанцията стана подготвящия се в Сливен състезател от Малайзия  Имран с 21.36 сек.

На 800 метра първи финишира Джирони  - бегач от Малайзия, който води подготовка в Сливен. Неговото постижение се равнява на 1.53.09 мин. Втори завърши представителят на сливенската школа, юношата Александър Николов с време от 2.00.58 минути, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Най-силен резултат в турнира постигна Инна Ефтимова, която спечели бягането на 100 метра с 11.20 секунди и покри норматив "А" за участие на Олимпиадата в Лондон и на Световното първенство в края на август.

Инна е шестата българка с покрит норматив след Ивет Лалова (100 и 200 метра), Ваня Стамболова (400 метра и 400 метра с препятствия), Венелина Венева (скок на височина), Андриана Бънова (троен скок) и Виктор Нинов (скок на височина).