2. Лека атлетика
  3. Момчил Караилиев спечели първото място на турнира „Павел Павлов”

Момчил Караилиев спечели първото място на турнира „Павел Павлов”

Момчил Караилиев спечели тройния скок на турнира „Павел Павлов”, предаде репортер на Novsport.com. Той постигна върхово постижение от 7,41 метра още при първия си опит в дисциплината. Караилиев направи само три от полагащите му се шест опита, защото иска да се съхрани за предстоящите му турнири в Русия – на 1-и в Москва и на 4-и „Братя Зуменски”.

С това постижение Момчил зае шестото място в световната ранглиста за сезона, като постави и рекорд на турнира. Той обаче остава на второто място в ранглистата на България, след Христо Марков.

„Не очаквах, че ще постигна този резултат още при първия си опит. Предстоят ми два турнира в Русия. Ще участвам в няколко други състезание до Световното първенство в Берлин. На него ще се боря за медал, а освен това ще гоня и силен резултат”, заяви Караилиев.