2. Лека атлетика
  3. Над 250 души взеха участие във вечерния маратон в Борисовата градина

Над 250 души взеха участие във вечерния маратон в Борисовата градина

Инициативата успя да събере на едно място хора от всякакви възрасти

Над 250 човека се включиха вчера във вечерното маратонско бягане в Борисовата градина. Sofia Evening Run се организира от спортен клуб "Бегач" и цели да популяризира парка като денонощно място за спорт на открито.

Инициативата успя да събере на едно място хора от всякакви възрасти, които демонстрираха своите възможности на три дистанции - 2,5 км, 5 км и 10 км. С едно и също време от 30:08 минути успяха да финишират Митко Ценов и Йоло Николов на 10 км и така двамата заеха първо място за тази дистанция при мъжете.

При жените победител в най-дългото и трудно трасе стана Лиляна Пчеларова с време от 43:31 минути. Всички мъже и жени, класирали се на първо място и на трите дистанции, получиха за своите постижения освен медали и мобилни телефони от спонсора на надпреварата.