2. Лека атлетика
  3. Нашите атлети спечелиха отборната купа в Молдова

Нашите атлети спечелиха отборната купа в Молдова

Националите на България до 16 г. спечелиха отборната купа за най-добро представяне на турнира в Кишинеу (Молдова). Съперници на атлетите ни бяха водещите спортисти в тази възрастова група на Украйна, Молдова и Румъния.

Участие в турнира взеха над 500 атлети. Българските състезатели спечелиха 6 първи места чрез Галина Николова (60 м. – 7,5 сек. и 200 м. – 26,58 сек.), Елизабет Петкова (троен скок – 11,36 м.), Ивона Сураджиева (скок на дължина – 5,45 м.), Добромир Георгиев (скок на дължина – 6,62 м.), Дейзи Иса (скок на дължина – 5,66 м.).

Втори места спечелиха – Ивона Сураджиева (60 м. - 8.0 сек. и скок на височина – 145 см.), Катя Христова (800 м. – 2:15,64 мин. и 1500 м. – 4:55,1 мин.), Добромир Георгиев (60 м. – 7,2 сек.) и Йордан Янев (гюлле - 16.20 м.). Освен купата за първо място в отборното българите взеха и още едно отличие, чрез Галина Николова, която си тръгна с приза за най-добър резултат на турнира – 7,5 сек. на 60 м.