2. Лека атлетика
  3. Най-малките лекоатлети на Сливен се завърнаха с осем отличия от Държавния шампионат

Осем медала спечелиха най-малките лекоатлети на Сливен от Държавното първенство за момичета и момчета до 16 години. Надпреварата се проведе в столичната зала “Фестивална”. Лекоатлетите премериха сили в спринта, в бягането с препятствия, в скоковете, в тласкането на гюле и на многобой. За някой от тях, това бе първи старт в кариерата, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Осем медала спечелиха най-малките лекоатлети на Сливен от Държавното първенство за момичета и момчета до 16 години. Надпреварата се проведе в столичната зала “Фестивална”. Лекоатлетите премериха сили в спринта, в бягането с препятствия, в скоковете, в тласкането на гюле и на многобой. За някой от тях, това бе първи старт в кариерата, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

При момчетата Иван Пашов стана шампион на  скок на дължина. С първо място се поздрави и отборът на Сливен в щафетното бягане на 4х1обиколка 1място в състав Иван Пашов, Мартин Михалев, Пламен Минев и Светослав Иванов.

Още отличия на сливенски адрес спечелиха Мартин Михалев на 60 метра с втората си позиция, Илияна Кънева на 60 метра с трето място и Пламен Минев на 200 метра, след като даде трето време във финала.