2. Лека атлетика
  3. Николай Атанасов спечели титлата в скока на дължина с 9-и резултат в Европа

Николай Атанасов спечели титлата в скока на дължина с 9-и резултат в Европа

Националът Николай Атанасов-Джоко спечели титлата в скока на дължина от Държавното първенство по лека атлетика, което завърши на ст. “Васил Левски”

Николай Атанасов спечели титлата в скока на дължина с 9-и  резултат в Европа
Националът Николай  Атанасов-Джоко спечели титлата в скока на дължина от Държавното първенство по лека атлетика, което завърши на ст. “Васил Левски”. 35-годишният състезател преодоля в най-добрия си опит 7,98 м, което му отрежда 9-о място в ранглистата на Европа за летния сезон. Въпреки, че бе заявен за участие в и в тази дисциплина атлет №1 на България за 2009 г Момчил Караилиев, който взе златото на троен скок вчера, не се появи в сектора за скок на дължина. На 400 м с препятствия шампион стана Лазар Катучев с 51,51 сек. В спринта на 200 м пръв е Йордан Илинов с 20,98 сек., а на 800 м титлата взе Петър Пеев с 1:55,46 мин. Димчо Мицов е шампион на България на 5000 м с 15:30,35 мин. Росен Карамфилов е пръв на гюлле с 16,97 м, а Кольо Нешев е №1 на копие с 67,10 м. Щафетата на КЛАСА победи на 4 х 400 м с 3:15,55 мин.

При жените най-значимото постижение от втория състезателен ден е на Андриана Бънова, която взе титлата на троен скок с 14,21 м. На 200 м победителка е Габриела Лалева с 23,88 сек, като това е втората титла на атлетката, след тази в събота на 100 м. На 800 м златото спечели Марина Петкова с 2:09,42 мин. Неостаряващата Цветелина Кирилова е първа на 400 м с препятствия с 59,24 сек. Навръх рожденния си ден Венелина Венева-Матеева спечели първото място в скока на височина със 195 см. На гюлле Радослава Мавродиева победи със 17,42 м, а на 5000 м първа е Силвия Дънекова със 17:39,89 мин. В щафетата 4 х 400 м титлата отиде при атлетките на КЛАСА, които финишираха първи с 3:54,20 мин. Участие в държавния шампионат взеха 490 атлети от 82 клуба от цялата страна. Организатор на първенството е Българска федерация лека атлетика.