2. Лека атлетика
  3. Пет медала за сливенската атлетика от Държавното първенство

Пет медала за сливенската атлетика от Държавното първенство

Три златни и два сребърни медала спечелиха състезателите на АСКЛА Сливен от Държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки младша възраст.

Първи места заеха Илияна Кънева в скока на дължина с постижение от 5.77 метра, Александър Николов на 400 метра с 51.20 секунди и Димитър Харалампиев с 4:10.57 минути. На втори позиции се класира Александрина Трингова в сектора на троен скок, както и щафетата на 4х100 метра за юноши. В квартета на Сливен по постове бягаха Николай Фердов, Димитър Динев, Георги Георгиев и Пламен Минев, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Над 700 атлети от цялата страна участваха в Държавното първенство, което се проведе в два дни на Националния стадион "Васил Левски" в София.Сливенският клуб се представи с над 20 състезатели. Тази година първенството за младша възраст бе първо от шампионатите за отделните възрастови групи и се проведе сравнително в по-ранен етап от подготовката. Причината е, че от 21 до 23 май в Москва ще се състоят Европейски олимпийски младежки квалификации. Най-подготвените, които покрият необходимите нормативи ще имат право да участват в първите по рода си Младежки летни олимпийски игри, които ще бъдат в средата на август в Сингапур.