2. Лека атлетика
  3. Петя Дачева триумфира на турнира в Братислава

Петя Дачева триумфира на турнира в Братислава

Петя Дачева спечели първото място в тройния скок намеждународниятурнир по лека атлеика в Братислава (Словакия) тази вечер, след като постигна 13,79 метра в първото си състезание за сезона

Петя Дачева спечели  първото място в тройния скок намеждународниятурнир по лека атлеика  в Братислава (Словакия) тази вечер, след като постигна 13,79 метра в първото си състезание за сезона. Възпитаничката на Лили Видева изпревари бронзовата медалистка от Европейското първенство в зала в Торино през 2009 г. Дана Велдакова (Словакия), която също преодоля 13,79 м. Вторият по сила опит на нашето момиче обаче беше по-добър от този на представителката на домакините (13,69 м срещу 13,77 м за Дачева)  и така българката стигна до първото място. Другата наша скачачка в сектора Андриана Бънова се нареди на трета позиция с 13,53 м. За нея това също беше първи старт за годината. И двете родни атлетки обаче не успяха да се справят с норматива за Европейското първенство в Париж (4 -6 март), който е 14,06 м.

В същата дисциплина при мъжете Живко Петков постигна едва 15,15 м, което му отреди седма позиция. Победата в сектора извоюва третият от Световното първенство в Берлин през 2009 г. Алексис Копело (Куба) с 16,81 м.

В сектора за скок на дължина Магдалена Христова се нареди на трето място с постижение от 5,83 м.  Първа завърши Яна Велдакова (Словакия) с 6,31 м.

В бягането на 60 метра с препятствия Мартин Арнаудов завърши пети със 7,99 сек. Победата извоюва американецът Джеф Портър със 7,65 сек.

Борислав Борисов се нареди на десета позиция в крайното подреждане на 60 метра. Той постигна 7,01 сек.  Атлетите направиха две бягания на 60 м, като в другото той записа 7,03 сек.