2. Лека атлетика
  3. Победи за Ивет Лалова и Ваня Стамболова в Сливен

Победи за Ивет Лалова и Ваня Стамболова в Сливен

Лалова спечели спринта на 100 метра, а Стамболова - бягането на 400 метра с препятствия

Най-добрата българска лекоатлетка - Ивет Лалова, спечели спринта на 100 метра на балканиадата по лека атлетика за мъже и жени в Сливен.

Лалова постигна резултат от 10.96 секунди, което е най-добър резултат за годината в Европа и балкански рекорд.Тя получи своята награда лично от премиера Бойко Борисов.

Борисов официално откри Балканиадата, а на церемонията присъстваха още министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов, министърът на спорта Свилен Нейков, кметът на Сливен Йордан Лечков, председателят на БОК Стефка Костадинова и други.

Втора в бягането на 100 метра завърши Мария Гату от Гърция с 11.91 секунди, а трета е Ивана Розман от Македония с 12.02 секунди.Извън класирането участва Ина Евтимова, която записа при ръчно измерване 11.10 секунди.

Другата ни водеща атлетка Ваня Стамболова спечели бягането на 400 метра с препятствия с 54.23 секунди, което е балкански рекорд на шампионатите. Тя бе наградена от Цветан Цветанов.

Втора финишира Нагихан Карадере от Турция с 56.74 секунди, а трета е Андреа Йонеску от Румъния с 59.50 секунди.

В спринта на 100 метра за мъже спечели Кателин Кантеану от Румъния с 10.43 секунди, следван от българина Петър Кременски с 10.68 и Озкая Сезаи от Турция с 10.58 секунди.

На овчарски скок балканска шампионка стана българката Анна Иванова с личен рекорд от 4.10 метра, а след нея се наредиха Йолана Васич (Сърбия) с 4.00 метра и Стела Ладаки (Гърция) с 3.80 метра.

На 3000 метра с препятствия за мъже първи е Дувар Хакан (Турция) с 8.37.21 минути, следван от Александру Гинеа (Румъния) с 8.37.48 минути иМитко Ценов (България) с 9.01.29 минути.

В дисциплината скок дължина за мъже Николай Атанасов остана втори със 7.74 метра, а победител е Йоргос Цаконас (Гърция) със 7.86 метра.

На тласкане на гюлле за мъже победи Асмир Колашина (Сърбия) с 19.93 метра, а втори и трети са съответно Алик Хамза (Босна и Херцеговина) също с 19.93 метра и Георги Иванов (България) с 18.43 метра.