2. Лека атлетика
  3. Радосвета Симеонова и Божидар Василев отново станаха шампиони на България на 20 км. спортно ходене

И двамата печелят титлите за втора поредна година

Радосвета Симеонова ("Добруджа 99" Добрич) и Божидар Василев ("Средногорски атлет" Пирдоп) отново станаха шампиони на България при жените и мъжете на 20 км. спортно ходене. Националното първенство за всички възрастови групи се проведе в Бургас, като в него участваха над 120 лекоатлети.

При жените Симеонова защити титлата си от миналата година, като финишира с личен резултат 1:49,13 час. На второ място се нареди Паолина Минева ("Керамик" Елин Пелин) с 2:09,00 часа, а трета е Станислава Петрова ("Добруджа" Добрич) с 2:10,25 часа.

Василев също триумфира за втора поредна година. Той даде време от 1:47,15 часа. Негов подгласник стана Петър Лалов ("Мизия") с 2:03,14 часа, а трети завърши Атанас Атанасов ("Атлет 2004" Поморие) с 2:03,39 часа.

Титлите на 10 км. при девойките спечели Мария Димитрова ("Европул"), а при юношите взе Николай Минков ("Добруджа" Добрич).