2. Лека атлетика
  3. Саня Ричардс първа на 400 м с най-добро време за годината

Саня Ричардс първа на 400 м с най-добро време за годината

Американката Саня Ричардс спечели световната титла на 400 метра за жени на световното първенство по лека атлетика в Берлин. Тя постигна най-добър резултат в света за сезона от 49.00 секунди.

Втора остана сребърната медалистка от олимпиадата в Пекин Шерика Уилямс (Ямайка) с 49.32 секунди, а трета е Антонина Кривошапка (Русия) с 49.71 секунди. Олимпийската шампионка от Пекин'2008 Кристин Охуругу (Великобритания) остана едва пета.

Ричардс, за която това е първа титла от голямо първенство, успя да надбяга Охуругу в първите 300 метра, а след това и Уилямс в последните 50 метра.