2. Лека атлетика
  3. Сливналия с титла на 400 метра в Държавното първенство

Сливналия с титла на 400 метра в Държавното първенство

Христо Емануилов /Сливен/ стана държавен шампион на 400 м на първенството по лека атлетика за младша възраст, което се провежда в столичната зала „Фестивална", предаде кореспондент на Novsport.com.

Възпитаникът на Илиян Данев бе над всички във финала на дисциплината и записа лично постижение от 52.30 сек. Съотборникът му Светослав Иванов спечели бронзовото отличие в бягането на две обиколки и също е с личен резултат от 54.85 сек.

В тройния скок сливналията Иван Вълков се класира втори с постижение 13.91 метра. Тук титлата спечели Атанас Събев (Джордан Благоевград) с 13,94 м.

В късия спринт на 60 м при девойките първа е Карин Околие (Хаммер Трявна) с резултат 7,63 сек, а при юношите победи  Илия Кирков (Локо Пд) със 7,18 сек.

Държавното първенството за младша възраст продължава днес до 19.30 часа, когато са атрактивните щафетни бягания на 4х1обиколки, а последните шампиони ще бъдат излъчени утре.

Над 700 атлети от 77 клуба участват в надпреварата. Стартът е първият официален за зимния сезон у нас. Организатор на първенството е БФЛА.