2. Лека атлетика
  3. Сребро и бронз за България през втория ден на световното военно първенство по лека атлетика

През втория състезателен ден от световното военно първенство по лека атлетика медал за България спечели Петя Дачева, предаде репортер на Novsport.com.

През втория състезателен ден от световното военно първенство по лека атлетика  медал за България спечели Петя Дачева, предаде репортер на Novsport.com.

Тя постигна резултат от 6.25 метра в сектора на скок дължина, който й отреди третото място. Постижението бе регистрирано при попътен вятър над допустимото (+2.1 м/с). Шампионската титла извоюва Нина Коларич от Словения с 6.45 метра.

В бягането на 400 метра финал бяга Красимир Брайков, който се класира на седма позиция с 48.30 секунди. Другият представител на България  в дисциплината Росен Данев не намери място сред финалистите, след като поради контузия даде време далеч от личното си постижение.

В тласкането на гюле Георги Иванов зае четвърто място. Сребро за България донесе Ваня Стамболова. Само осем бяха състезателките  400 метра и дисциплината се проведе в едно бягане. С време 51.47 секунди българката финишита втора. Вчера Стамболова стана победителка  в бягането на 400 метра с препятствия.