2. Лека атлетика
  3. Стамболова оглави ранглистата на 400 метра

Стамболова оглави ранглистата на 400 метра

Атлет №1 и Спортист №3 на България за изминалата година Ваня Стамболова откри сезона по впечатляващ начин. Българката оглави световната ранглиста на 400 метра още с първия си старт за годината

Атлет №1 и Спортист №3 на България за изминалата година Ваня Стамболова откри сезона по впечатляващ начин. Българката оглави световната ранглиста на 400 метра още с първия си старт за годината. Варненката спечели първото място на 400 метра на състезание в Будапеща (Унгария) снощи с постижение от 51,27 сек. Възпитаничката на Георги Димитров-Корема, която през миналата година спечели бронз на 400 метра Световното първенство в зала в Доха и сребро на 400 м/пр на Европейското първенство в Барселона, е пред конкурентките си в световната ранглиста с повече от една секунда.

На второ място в планетарната листа за сезона е американката Наташа Хестингс с 52,29 сек, а трето място заема рускинята Ксения Задорина с 52,56 сек.

В Будапеща Стамболова спечели първото място и на 200 метра, след като постигна 23,83 секунди. С този резултат тя заема 21-во място в световната ранглиста за сезона.